iw Hebrew

קריאה מהנה!

דשן אורגני ביתי

דשן אורגני

 

דשן נוזלי: דשן אורגני ביתי

בדיוק כמונו, הצמחים זקוקים לאוכל ושתייה על מנת לחיות ולשרוד • דשן הוא חומר שמעשיר את הקרקע במינרלים, זאת לשם שיפור צמיחתם של גידולים חקלאיים • דשן נוזלי הוא כל סוג של מזון צמחים נוזלי שתספקו לצמחים שלכם  • בנוסף: דשן נוזלי נוח ביותר לשימוש

דשן נוזלי: הדשנים של קיינה

הדשן האורגני של חברת קיינה מגיע בשתי צורות: הומוס יבש והומוס ודשן נוזלי אשר יכולה להתאים לשימוש בקנה מידה גדול. בזכות היכולת להחדיר אותה למערכת ההשקיה. ההומוס הנוזלי מופק באמצעות תשטיף נוזלים המרכז בתוכו את כל המינרלים אשר הופקו באופן טבעי על ידי התולעים האדומות. דשן אורגני כמו ההומוס של קיינה הוא חסר ריח וגם זה דבר חשוב מאוד בישראל, מדינה שסובלת ממחסור תמידי במי גשמים

בזכות שיפור יכולת ספיחת המים של הקרקע הוא יכול להפחית בעלויות ההשקיה, בעיקר אם אתם רוצים להשתמש בו בבית או בגינה, הומוס יבש והומוס בגרסה נוזלית אשר יכולה להתאים לשימוש בקנה מידה גדול בזכות היכולת להחדיר אותה למערכת ההשקיה. ההומוס הנוזלי מופק באמצעות תשטיף נוזלים המרכז בתוכו את כל המינרלים אשר הופקו באופן טבעי על ידי התולעים האדומות.

הומוס חסר ריח

דשן אורגני כמו ההומוס של חסר ריח וגם זה דבר חשוב, בעיקר אם אתם רוצים להשתמש בו בבית או בגינה. בזכות שיפור יכולת ספיחת המים של הקרקע הוא יכול להפחית בעלויות ההשקיה, דבר חשוב מאוד בישראל אשר סובלת ממחסור תמידי במים ועלות מים גבוהה.

חומרי הדברה

הירקות, הפרות, וצמחי התבלין שאתם קונים בסופרמרקט מלאים בחומרי הדברה. נכון, ניתן גם להשיג תוצרת חקלאית אורגנית, אך ניתן גם לגדל בבית. מלבד ההנאה שבטיפוח גינת ירק עם כל הדברים שאתם אוהבים, לחקלאות אורגנית יש יתרונות בריאותיים, היא מפחיתה את החשיפה שלכם לחומרי הדברה אשר נקשרו למחלות שונות, מפרקינסון ועד סרטן.

דשנים אורגניים

אך חקלאות אורגנית אינה נוגעת אך ורק לשימוש בחומרי הדברה; היא עושה גם שימוש בדשנים אורגניים. למעשה זוהי תפיסה שלמה אשר שואפת לחקלאות אחראית והפחתת הנזקים הסביבתיים. דשן אורגני ביתי הוא אלטרנטיבה לדשנים הכימיים והוא הופך ליותר ויותר פופולרי, דבר חשוב בעולם אשר סובל מאתגרים רבים הנובעים מזיהום. לדשן אורגני יתרונות רבים: הוא עשוי מפסולת אורגנית ולא מחומרים סינתטיים והוא יותר ידידותי לסביבה. לצורך הפקתו פשוט משתמשים בפסולת אורגנית, דבר שהופך גם את תהליך הייצור לפחות מזהם.

דשן אורגני ביתי

בשביל להבין את חשיבותו של דשן אורגני ביתי, חשוב להבין את הנזקים אשר נגרמים כתוצאה משימוש בדשנים כימיים. כאשר משתמשים בדשנים כימיים, ראשית כל עלינו למדוד בזהירות את הכמות שבה אנו משתמשים מכיוון שכמויות גדולות מידי עלולות לפגוע בצמחים. דשן כימי גורם להמלחת הקרקע ובסופו של דבר הוא נשטף ומחלחל למי התהום ומזהם אותם. באמצעות שימוש בדשן אורגני ניתן להימנע מנזקים אלו.

דשן נוזלי
דשן נוזלי

כאשר משתמשים בדשן אורגני ביתי, אין סכנה של דישון יתר. דשן אורגני מתפרק לאט ומשפר את פוריות הקרקע. הוא מספק לקרקע הרבה יותר ממה שהדשן הכימי מספק לה; יש בו חומרים אורגניים מעבר למינרלים. יש לו השפעות חיוביות מאוד על הקרקע, הוא הופך אותה לפריכה ואוורירית יותר וגם משפר את יכולת ספיחת המים של הקרקע. דשן אורגני מתאים לכל סוגי הגידולים – גם עבור המשתמש הביתי וגם עבור המגזר החקלאי אשר עושה שימוש מסיבי בדשנים.

שימו לב שישנם סוגים שונים של דשנים אורגניים וחלקם עשויים להיות בעייתיים. הדשן האורגני הפשוט הוא זה המכונה זבל והוא עשוי מפסולת אורגנית של בעלי חיים. כלומר צואת בעלי חיים. זבל זה יכול להעשיר את הקרקע, אך בשל מקורו הוא גם מזוהם בבקטריות שעלולות להיות מסוכנות ובוודאי שתעדיפו להימנע מלהיחשף אליהן. הסוג השני הוא ההומוס, כמו למשל הומוס אמזונס של חברת קיינה. שניהם עשויים מפסולת אורגנית , אך הומוס עבר סוג של עיבוד. זהו אינו עיבוד סינתטי או תהליך תעשייתי כלשהו, אלא עיבוד אשר נעשה באמצעות תולעים אדומות.

התולעים האדומות ניזונות מחומרי הפסולת האורגנים הרקובים ותהליך העיכול שלהן יוצר הפרשות עשירות במינרלים ונקיות מבקטריות, ולכן הוא נחשה לדשן האיכותי ביותר. התולעים מפיקות את ההומוס בתהליך איטי; מידי יום הן אוכלות כמות של חומר אורגני השווה למשקל גופן ואת רובו הן הופכות להומוס. החומר האורגני יכול להיות כמעט כל דבר אשר נמצא בקרקע, כולל יצורים חיים, שאריות של צמחים, ירקות ועוד. התוצאה היא הומוס עשיר בחנקן, אשלגן, זרחן, סידן ומגנזיום – חומרים חשובים מאוד עבור הצמחים שאתם מגדלים.

עוד לקריאה:

ניסוי שערך משרד החקלאות – דשן נוזלי על אפרסק.

כתבות קשורות

שאולי תאהב גם!

מבצעים לזמן מגובל!

שעות
דקות
שניות