iw Hebrew

קריאה מהנה!

הומוס תולעים נוזלי: אותו הומוס – רק קל יותר לשימוש

הומוס תולעים של "קיינה" מגיע גם במצב "מוצק", אבל נוח יותר לבצע בו שימוש במצב נוזל • הומוס תולעים חסר ריח, דומה לאדמה ובעל חומציות ניטרלית • הומוס תולעים מכילה חומרים ומינרליים חיוניים ביותר לאדמה • בנוסף: תולעי הומוס אדומות תורמות לקיום שלנו על פני כדור הארץ, רוצים לדעת איך? קראו את המאמר הבא!

הומוס תולעים נוזל של "קיינה" הוא בעצם אותו ההומוס המוצק, שעבר תהליך כדי להפוך אותו לנוזלי, זאת לנוחיות ובקשת הלקוחות. הומוס תולעים של קיינה מגביר את הצמיחה ומעודד פריחה של צמחים. הומוס התולעים הנוזלים עשיר במגוון רחב של מועילים ביולוגיים, חומצות הומיות, מיקרואלמנטים ומיקרואורגניזמים. תפקידם להזין את הקרקע ולטייב את צמיחת הצמח.

מה זה הומוס? נעשה לכם סדר בבלאגן. התולעים אוכלות חומר אורגני מפורק כמו פירות וירקות שנרקבו, וכן זבל של בעלי חיים. תולעי האדמה תאכלנה קליפות ירקות, צואה יבשה של סוסים, חומרים אורגניים ומיקרואורגניזמים שונים. ברוב המקרים, התולעים לא יאכלו עלים, פירות או ירקות טריים.

החומר שנאכל עובר בקיבה של אותן התולעים, ומתעכל באמצעות פעולות שונות. מדובר על שילוב של פעולות מכניות (לעיסה) יחד עם פעולות הקשורות לאנזימים ולחיידקי מעיים המצויים בקיבת התולעים. החומר המעוכל שייצא מהתולעים, בעצם הצואה של התולעים, זה ההומוס, שמסוגל להישאר בקרקע למשך מאות ואף אלפי שנים. כדי להפוך את ההומוס תולעים לנוזלי ונוח לשימוש, ההומוס עובר תהליך מסוים.

הומוס תולעים
הומוס תולעים

הומוס תולעים מוצק הוא בעצם התוצר של פירוקו של החומר האורגני על ידי תולעי האדמה. באמצעות מיכל תולעים ביתי תוכלו למחזר את הפסולת האורגנית שלכם ולהחזיר את היסודות ממנה מורכבת האדמה, בחזרה לאדמה.

הומוס תולעים נוזלי: לייצר חיים במקום מפגע סביבתי

כלומר, הפסולת האורגנית לא תסיים את דרכה בתור מפגע סביבתי, אלא תהפוך לחומר הרבה יותר משובח – מזון אורגני לאדמה. ניתן לפזר את ההומוס על פני האדמה לאחר ששתלתם את הצמח. עם הזמן, בתוספת ההשקיה שלכם, ההומוס ייספג באדמה ויעשיר אותה.

הומוס יכיל מינרליים רבים חיוניים לצמחים, כמו: אשלגן, ברזל, זרחן ומנגן וחנקן. כמו כן, ההומוס יכיל אנזימים ובקטריות שיועילו לצמחים שלכם. נוסף על כל אלו, ההומוס מכיל ריכוז גבוה של חומצה הומית וחומצה פולבית, חומצות הכרחיות לקיומה של אדמה משגשגת ופורייה, ממנה הצמחים ישאבו את המרכיבים הנחוצים להם.

הומוס תולעים נוזלי – על תולעי ההומוס

תולעי ההומוס הכרחיות לתחלופת האדמות בעולם. בכל עשרה דונמים של אדמה יש בין 100,000 למיליון תולעי אדמה. לתולעים אלו תרומה אדירה לעיצוב הקרקע. במספר מקורות מדעיים נאמר כי 2.5 סנטימטרים מאדמת כדור הארץ נהפכת כל 10 שנים, זאת בזכות הפעילות הנמרצת של תולעי ההומוס. תולעי אדמה שמייצרות את ההומוס מתרבות במהירות ושורדות בתנאי מזג אוויר קשים ומשתנים.

בניגוד לקומפוסט, ההומוס לא מכיל זרעים שיש חשש לכך שינבטו. כמו כן, קומפוסט מתקבל מפירוק רב של אורגניזמים, ולעומת זאת, הומוס תולעים יתקבל רק לאחר פירוק אורגני באמצעות תולעים אדומות.

ההומוס מכיל אנזימים וחיידקים אשר מועילים לצמחים ונקיים מחיידקים מחוללי מחלות. החומציות בהומוס יותר מאוזנת, והוא קרוב למים, עם PH7 עד PH9. אשר על כן, מומלץ לעשות בו שימוש באדמות בהן יש חשש לחוסר איזון ברמת החומציות.

הומוס תולעים נוזלי מתולעים אדומות

תולעי הומוס אדמות חיות בפני האדמה, ועד 20 סנטימטרים פנימה, בדרך כלל בסמיכות לחומר אורגני מסוים. הן אוכלות חומרים אורגניים וחומרים אורגניים שנרקבו, וכך, כפי שציינו, מיוצר ההומוס המבוקש.

בטבע ניתן למצוא את תולעי ההומוס האדומות בערימות של חומר אורגני, בצואת חיות, ובקרקע מיוערת שעשירה בחומר אורגני.

תולעים אדומות: פולטות 60% מהמזון שהן אוכלות

ניתן לרכוש את התולעים הללו ולגדל אותן בצורה עצמית. תולעי הומוס אדומות פולטות 60 אחוזים מהמזון שהן אוכלות (הומוס), ואוכלות בכל יום כמות השווה למשקל הגוף שלהן. הומוס תולעים, שהוא דשן אורגני איכותי ביותר, יכול להכפיל ואף לשלש את ייצור הירקות והפירות שאתם מעוניינים לגדל.

ההומוס דומה מאוד לאדמה במראה שלו, הוא חסר ריח ומשקלו קל. הוא יכיל זרחן, אשלגן, חנקן, מגנזיום וסידן בכמות הגדולה פי חמישה ממה שקיים בשטח פורה מצוי.

כמו דשנים אורגניים רבים, ההומוס הוא בעל ערך תזונתי גבוה ביותר. תכונתו החשובה ביותר היא היכולת להעביר את הערכים התזונתיים הנכונים לצמחים בקלות.

כתבות קשורות

שאולי תאהב גם!

מבצעים לזמן מגובל!

שעות
דקות
שניות