iw Hebrew

קריאה מהנה!

הומוס תולעים אדומות – גם להועיל לסביבה וגם לדשן את הגינה

עד 75% ממה שאנחנו שמים בזבל – יכול להפוך לאוכל וחומר מצע • אמריקה לבדה מוציאה 165 מיליארד דולרים בשנה כדי לנהל את פסולת המזון • תולעים אדומות חשובות למערכת האקולוגית • במקום לבזבז אנרגיה ומזון, אתה יכולים להפוך אותו ל"זהב שחור", להטיב עם הסביבה ואפילו להרוויח כסף • כל המידע המעניין על קומפוסט תולעים אדומות במאמר הבא

חשבו על כל האוכל שנוצר בעולם במשך שנה. דמיינתם? עכשיו דמיינו עצמכם אוכלים, צלחת, המהווה מדגם מייצג של האוכל שאתם אוכלים במשך השנה. הצלחת הזו ממוקמת מולכם, ואתם כבר מתים לאכול את הארוחה, הרי השקעתם בזה זמן ומאמצים. עכשיו הקשיבו לנתון הבא – באופן ממוצע, שליש מהאוכל שאתם מכינים ילך לזבל.

תולעים אדומות

1.3 מיליארד טון – לזבל

שליש מהמזון שאנחנו אוכלים, בממוצע, מסתיים בזבל. מדובר על כמות המוערכת ב-1.3 מיליארד טונות. כל ההשקעה שלנו לצורך ייצור המזון מבוזבזת – וגרוע מכך, זה עולה לנו כסף. אמריקה לבדה מוציאה 165 מיליארד דולרים בשנה כדי לנהל את פסולת המזון. 

תולעים אדומות – יעזרו לנו לשנות

אנחנו מבזבזים מזון, אנרגיה וכסף. אבל אנחנו יכולים לשנות את זה. כל אחד בחלקת האלוהים שלו. ניתן להפוך את מערכת צריכת המזון ליעילה יותר. רוצים יחד איתנו להביא את השינוי הזה, ולהגיע למצב של win-win – לדשן את הגינה שלכם, לקיים את הסביבה ואפילו להרוויח על זה כסף? הישארו עמנו.

תולעים אדומות – ייצור קטן, שקדן, חיובי ורציני

מכאן, נעבור לייצור קטן, אבל שקדן ורציני. תולעת האדמה האדומה. תולעים ממירות פסולת אורגנית ומוצר אחרים שניתן להפוך לקומפוסט ולדשן טבעי. עד 75 אחוזים ממה שאנחנו שמים בזבל – יכול להפוך לאוכל וחומר מצע. אתם יכולים ליצור ארגז תולעים בבית שלכם כדי לראות את תהליך הפירוק בפעולה. ראשית, אתם צריכים תולעי הומוס אדומות ולא תולעי אדמה טיפוסיות. תולעי האדמה האדומות נקראות גם אסניה פואטידה (Eisenia Foedita). 

תולעים אדומות – הופכות פסולת לדשן

זהו הזן שאחראי לרוב קומפוסט התולעים בצפון אמריקה. התולעים האדומות חיות על פני השטח, ולא מתחפרות עמוק מדי. האכלנות האופטימלית שלהם באה לידי ביטוי בטמפרטורת החדר. הם מותאמים מאוד להפיכת פסולת אורגנית לדשן שמיש. 

הומוס תולעים – נראה כמו אדמה ומריח כמו אדמה

התולעים האדומות צריכות לחיות בתנאים טובים. קופסא מחוררת עם חומר מצע – נייר גרוס או קרטון, לחות, עלים יבשים וכמובן, אוכל. שאריות אוכל מהשולחן, מעט רקובות. התולעים אוכלות את פסולת המזון והופכות אותו ליציקות (קקי של תולעים) שנקראות רקבובית תולעים או כפי ששגור בפי רבים, "הומוס תולעים". הומוס תולעים אדומות נראה כמו אדמה ומריח כמו אדמה. הצואה של תולעי ההומוס האדומות מלאה במיקרובים, שממשיכים את תהליך הפירוק והופכים את כל החומרים שפעם היו מזינים לזמינים שוב, כדשן. 

תולעים אדומות – איך הן מתרבות?

לוח הזמנים לכל התהליך משתנה. תלוי בכמות התולעים, כמות הפסולת וכמה פסולת יש בכלי. בסביבת חיים בריאה של התולעים, התרבות התולעים תתרחש כשהתולעים הופכות לבוגרות מינית. בגיל שלושה חודשים תולעים יכולות ליצור שתיים עד שלוש פקעות חצי שקופות של תולעים בשבוע. לוקח כ-11 שבועות לתינוקות החדשים לבקוע.

קומפוסט תולעים אדומות – אפשר לעשות מזה כסף

כאשר המיכל שלכם מתמלא בתולעי הומוס אדומות ניתן לעשות מספר דברים:

  1. לחלק את השלל עם חברים: יש כאלה שצריכים דחיפה כדי להתחיל לעשות פעולות שנחשבות ירוקות ומועילות לסביבה. הם רוצים, אבל לא יוזמים. תיזמו עבורם.
  1.  שמרו על התולעים לעצמכם: התחילו בעסק (מרכזי, צדי או נישתי). יצירת קומפוסט איננה מוגבלת לכלי קטן. זהו עסק יזמי מתפתח. מתקנים גדולים ממירים כמויות גדולות של פסולת ואפילו צואה של חיות ליציקות גדולות המכונות "זהב שחור". אין מתחרה לערך של הומוס תולעים אדומות כתוספת לדישון קרקע חקלאית. זה יכול לעזור לצמחים להתנגד לפתוגנים מזיקים. 

החוסר באדמה זמינה בסביבה עירונית יחד עם העניין הגובר בחוות בקנה מידה קטן יותר משמע שיש שוק של ממש לקומפוסט תולעים. 

קהילות בעולם המערבי משתמשות בקומפוסט כחלק מאג'נדה של אפס בזבוז והן יכולות למכור את שאריות אוכל התולעים שלהם לחוואים מקומיים, שרעבים לדישון עשיר. אז במקום לבזבז כסף, להשליך מזון למזבלות, אנחנו יכולים להפוך פסולת לנכס ולשים אותה חזרה לתוך מערכת המזון כדי להפוך אותה ליותר בת קיימא.

היצור החי הקטנטן יכול לסייע לנו לשנות את הדרך בה אנחנו רואים את המקום של האוכל בחיינו, ובעידן המודרני יש לנו יותר כלים להיות פשוט אנשים טובים יותר. 

כתבות קשורות

שאולי תאהב גם!

מבצעים לזמן מגובל!

שעות
דקות
שניות